10 Pc/lot Led G5.3 220v/12v 5w Bulb Mini Silicone Corn Light Highlight 3014 Smd-64 Leds Warm/white Crystal Pendant Light Source
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$1-1.40
1
US$1-1.40
10,000
0110,000
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 10000
Lead Time (Days)
7
Color Temperature(Cct)
3000K or 6000K
Input Voltage(V)
220V
Place Of Origin
Guangdong, China
Application
Hotel
Material
Silicone resin
Model Number
LED Corn Light
Brand Name
Lebeisenf
Base Type
G5.3
Certification
CE
Color Rendering Index(Ra)
75
Lamp Luminous Efficiency(Lm/W)
85
Lamp Luminous Flux(Lm)
300
Lifespan (Hours)
30000
Lighting Solutions Service
Lighting And Circuitry Design, Project Installation
Power Source
AC, DC
Product Weight(Kg)
0.07
Support Dimmer
No
Switch Mode
Manual Button
Type
Corn Lights
Warranty(Year)
3-Year
Working Temperature(℃)
-25 - 45
Product Name
Led Bulb Lamp
| Quantity (Pieces) | 1 - 10000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Color Temperature(Cct) | 3000K or 6000K |
| Input Voltage(V) | 220V |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Application | Hotel |
| Material | Silicone resin |
| Model Number | LED Corn Light |
| Brand Name | Lebeisenf |
| Base Type | G5.3 |
| Certification | CE |
| Color Rendering Index(Ra) | 75 |
| Lamp Luminous Efficiency(Lm/W) | 85 |
|---|---|
| Lamp Luminous Flux(Lm) | 300 |
| Lifespan (Hours) | 30000 |
| Lighting Solutions Service | Lighting And Circuitry Design, Project Installation |
| Power Source | AC, DC |
| Product Weight(Kg) | 0.07 |
| Support Dimmer | No |
| Switch Mode | Manual Button |
| Type | Corn Lights |
| Warranty(Year) | 3-Year |
| Working Temperature(℃) | -25 - 45 |
| Product Name | Led Bulb Lamp |
Packaging and delivery
| Selling Units | Multiple of 10 |
|---|---|
| Package Size Per Batch | 10X5X3.5 cm |
| Gross Weight Per Batch | 0.095 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Shenzhen Chuhong Trading Co., Ltd.
