High-selling High Brightness Solar-powered Horseshoe Road Studs For Parking Lots And Parks
Key attributes
| Quantity (Square Meters) | 1 - 100 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Ip Rating | IP68 |
| Lighting Solutions Service | Lighting And Circuitry Design |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Place Of Origin | Shandong, China |
| Application | Road |
| Color Temperature(Cct) | 6000K (Daylight Alert) |
| Light Source | LED |
| Power Supply | Solar |
| Model Number | SL-107 |
| Brand Name | Longju |
| Product Weight(Kg) | 0.28 |
|---|---|
| Working Temperature(℃) | -20 - 70 |
| Product Name | solar aluminium road stud |
| Function | Solar Panel Charges |
| Material | Aluminum Alloy |
| Led Color | Red Blue Yellow White Green |
| Size | 106*98*24mm |
| Weight | 0.33kg |
| Advantages | Energy-saving Highlight |
| Color | Red,blue,yellow |
| Keyword | Solar Led Street Light Lamp |
| Control Mode | Light Control + Induction + Remote Control |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 11X11X3 cm |
| Single Gross Weight | 0.350 kg |
Protections
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
