Natural Hairline Lace Top Wigs Blonde Highlight Jewish Kosher Sheitel Wig Lace Frontal Wig Ready To Ship
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$545-815
1
US$545-815
545โ815
01545
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 10
Lead Time (Days)
3
Style
Silky Straight Wave, Regular Wave
Wigs Length Type
Long
Lace Wig Type
Full Lace Wigs
Lace Material
Swiss Lace
Human Hair Type
Brazilian Hair
Density
130%
Cap Size
Small, Average Size
Suitable Dying Colors
Darker Color Only
Color Of Lace
Transparent
Hair Grade
Virgin Hair
Model Number
Lace top wig
Weight
250g
Place Of Origin
Shandong, China
Brand Name
EMEDA
Material
100% Human Hair Wig
Color
Natural Color Lace Wig
Lenght
14"-22"
Delivery Time
3-5 Working Days
Shipment
Fedex\Ups\DHL\EMS\TNT
Service
Dropshipping
Cap Construction
Lace Cap Wig
Lace Material
Transparent Lace Wig
| Quantity (Pieces) | 1 - 10 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 3 |
| Style | Silky Straight Wave, Regular Wave |
| Wigs Length Type | Long |
| Lace Wig Type | Full Lace Wigs |
| Lace Material | Swiss Lace |
| Human Hair Type | Brazilian Hair |
| Density | 130% |
| Cap Size | Small, Average Size |
| Suitable Dying Colors | Darker Color Only |
| Color Of Lace | Transparent |
| Hair Grade | Virgin Hair |
| Model Number | Lace top wig |
|---|---|
| Weight | 250g |
| Place Of Origin | Shandong, China |
| Brand Name | EMEDA |
| Material | 100% Human Hair Wig |
| Color | Natural Color Lace Wig |
| Lenght | 14"-22" |
| Delivery Time | 3-5 Working Days |
| Shipment | Fedex\Ups\DHL\EMS\TNT |
| Service | Dropshipping |
| Cap Construction | Lace Cap Wig |
| Lace Material | Transparent Lace Wig |
Packaging and delivery
| Packaging Details | OPP, PVC, customization package |
|---|---|
| Selling Units | Single item |
| Single Package Size | 30X20X10 cm |
| Single Gross Weight | 1.000 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return & Refund
Claim a refund if your order is missing or arrives with product issues, plus free local returns for defects on qualifying purchases
Supplier
Qingdao Emeda Arts&Crafts Co., Ltd.
