100% Raw Human Hair Mono Top Weft Back Short Wigs Light Blonde Highlight Piano Colors Ready To Ship
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$175
3+
03
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 10
Lead Time (Days)
7
Shade
Blonde, Brown, reddish, Pink, custom
Style
Silky Straight Wave, Straight
Wigs Length Type
Long
Lace Wig Type
Silk Base Wigs
Lace Material
Swiss Lace
Human Hair Type
Brazilian Hair
Density
150%
Cap Size
Small, Large, Average Size
Suitable Dying Colors
All Colors
Color Of Lace
Transparent
Hair Grade
Remy Hair
Model Number
medical wig
Weight
150-300g
Place Of Origin
Shandong, China
Brand Name
FYX
Material
Raw virgin hair
Length
12'' 18''
Hair Color
All available
Hand Feeling
Soft and smooth
Hair Shipping
DHL EMS FEDEX, TNT
Product Name
medical wigs
Hair Style 1
Body Wave
| Quantity (Pieces) | 1 - 10 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Shade | Blonde, Brown, reddish, Pink, custom |
| Style | Silky Straight Wave, Straight |
| Wigs Length Type | Long |
| Lace Wig Type | Silk Base Wigs |
| Lace Material | Swiss Lace |
| Human Hair Type | Brazilian Hair |
| Density | 150% |
| Cap Size | Small, Large, Average Size |
| Suitable Dying Colors | All Colors |
| Color Of Lace | Transparent |
| Hair Grade | Remy Hair |
|---|---|
| Model Number | medical wig |
| Weight | 150-300g |
| Place Of Origin | Shandong, China |
| Brand Name | FYX |
| Material | Raw virgin hair |
| Length | 12'' 18'' |
| Hair Color | All available |
| Hand Feeling | Soft and smooth |
| Hair Shipping | DHL EMS FEDEX, TNT |
| Product Name | medical wigs |
| Hair Style 1 | Body Wave |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 3X2X1 cm |
| Single Gross Weight | 0.200 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Qingdaofengyingxiu Hair Product Co., Ltd.
