Hot Selling Vegan Cheek Tint Long Wear Waterproof Makeup 2 Blush Highlight Private Label Pressed Powder And Cream Blush Palette
Key attributes
| Quantity (Pieces) | 1 - 50 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 14 |
| Form | Powder+Cream |
| Finish | Matte |
| Feature | waterproof |
| Type | BLUSHER |
| Skin Tone | Dark, Deep, MEDIUM DARK, Fair, Medium, Light |
| Use | Face |
| Certification | MSDS |
| Size Type | regular size |
| Ingredient | Herbal |
| Net Wt | 6g+5.6g |
| Place Of Origin | Zhejiang, China |
|---|---|
| Brand Name | OEM/ODM |
| Model Number | HYYBSHP006 |
| Product Name | Custom Logo Long Lasting Pink Blush Palette |
| Service | OEM ODM Private Label Service |
| Function | Lady's Face Beauty Makeup |
| Keywords | Blush Palette Private Label |
| Advantage | High Pigment and Smooth |
| Feature1 | Provide even, a luminous finish, and extended wear |
| Suit For | Daily Life |
| Package | Customized Package Accepted |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 20X10X10 cm |
| Single Gross Weight | 0.500 kg |
Protections
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
