Plastic Black Gel Pens Set With Matt Frosted Finish Wholesale Custom Logo Colored Advertising Promotional Gift Gel Ink Pen
Loading pool progress...
5.0 (4 reviews) โข 4,400 sold
Price tiers
Swipe โ
US$0.12
100โ499
US$0.10
500โ1,999
US$0.09
2,000โ9,999
US$0.08
10,000+
01005002,00010,000
End
Key attributes
Material
Plastic
Place Of Origin
Guangdong, China
Erasable Or Not
No
Ink Color
Black
Writing Width
0.5 mm
Model Number
GW-GP001A
Brand Name
GOWELL
Gel Pen'S Ink Feature
Normal
Gel Pen'S Ink Type
Gel-Ink
Type
Gel Pen
Use
Office & School Pen
Size
11x139mm
Weight
around 12g
Color
Black + Silver, Black + Golden
Logo
Optional, default is BLANK, UV printing, or Silk-screen printing
Finish
Matt, Frosted
Refill
Black 0.5mm
Pacckaging
100pcs/pack, 1000pcs/ctn, meas 43x20x40cm, g.w. 13.5kgs
| Material | Plastic |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Erasable Or Not | No |
| Ink Color | Black |
| Writing Width | 0.5 mm |
| Model Number | GW-GP001A |
| Brand Name | GOWELL |
| Gel Pen'S Ink Feature | Normal |
| Gel Pen'S Ink Type | Gel-Ink |
| Type | Gel Pen |
|---|---|
| Use | Office & School Pen |
| Size | 11x139mm |
| Weight | around 12g |
| Color | Black + Silver, Black + Golden |
| Logo | Optional, default is BLANK, UV printing, or Silk-screen printing |
| Finish | Matt, Frosted |
| Refill | Black 0.5mm |
| Pacckaging | 100pcs/pack, 1000pcs/ctn, meas 43x20x40cm, g.w. 13.5kgs |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 14.5X1.3X1.3 cm |
| Single Gross Weight | 0.014 kg |
Protections
Guaranteed delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Money-back guarantee
Get your money back for missing deliveries and defective or damaged products, plus free local returns for defects
Supplier
Dongguan Gowell Arts & Crafts Co., Ltd.
