Custom Logo Printed Colorful Rubber Coated Push Button Metal Ballpoint Pen Ready To Ship
Key attributes
| Quantity (Pieces) | 1 - 1000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 15 |
| Material | Metal |
| Use | Promotional Pen |
| Writing Width | 1.0 mm |
| Place Of Origin | Jiangxi, China |
| Ink Color | Black |
| Model Number | JSBP24 |
| Brand Name | JESS |
| Erasable Or Not | No |
| Novelty | Yes |
| Type | Ballpoint Pen |
|---|---|
| Name | Rubber Coated Metal Ball Point Pen with Custom Logo |
| Function | Push |
| Feature | Ready To Ship |
| Specification | 137*10mm |
| Weight | 15.5g |
| Refill | Plastic Ballpoint Pen Refill |
| Body Color | Any Color Acceptable |
| Logo | Custom Logo Acceptable |
| Moq | 50pcs |
| Certificate | MSDS |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 15X1.5X1.5 cm |
| Single Gross Weight | 0.020 kg |
Protections
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
