2025 Hot Sale High Quality Factory Price Custom Logo Embossed Golden Pen Luxury Metal Fountain Pen Business Gift Pen
Loading pool progress...
5.0 (1 review) โข 121 sold
Price tiers
Swipe โ
US$1.60
100โ999
US$1.50
1,000โ9,999
US$1.40
10,000+
01001,00010,000
End
Key attributes
Material
Metal
Packaging
Loose
Place Of Origin
Jiangxi, China
Writing Width
0.5 mm
Model Number
SHULI-295(26)
Brand Name
SHULI
Fountain Pen'S Tip Material
Stainless Steel
Nib Size
EF
Nib Type
Standard Type
Special Application
Student, Finance, Writing, Office
Type
Fountain Pen
Product Name:
Fountain pen
Material:
Metal
Colors:
As Pic As shown
Usage:
Promotion\Business\School\Office
Logo:
Customized Logo
Packing Method:
Gift Box or Plastic Bag
Ink:
Smooth Writing
Packing:
1pcs/opp,50pcs/inner box,500pcs/ctn
Payments:
PayPal,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram
Oem, Odm:
Accept
| Material | Metal |
|---|---|
| Packaging | Loose |
| Place Of Origin | Jiangxi, China |
| Writing Width | 0.5 mm |
| Model Number | SHULI-295(26) |
| Brand Name | SHULI |
| Fountain Pen'S Tip Material | Stainless Steel |
| Nib Size | EF |
| Nib Type | Standard Type |
| Special Application | Student, Finance, Writing, Office |
| Type | Fountain Pen |
| Product Name: | Fountain pen |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Colors: | As Pic As shown |
| Usage: | Promotion\Business\School\Office |
| Logo: | Customized Logo |
| Packing Method: | Gift Box or Plastic Bag |
| Ink: | Smooth Writing |
| Packing: | 1pcs/opp,50pcs/inner box,500pcs/ctn |
| Payments: | PayPal,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Oem, Odm: | Accept |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 15.5X1X2 cm |
| Single Gross Weight | 0.040 kg |
Protections
Guaranteed delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Money-back guarantee
Get your money back for missing deliveries and defective or damaged products, plus free local returns for defects
Supplier
Yiwu Shuli Stationery Co., Ltd.
