Experienced Non-toxic Permanent Surgical Marker Pen Exporter
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.12
500
0500
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 2000
Lead Time (Days)
14
Ink Type
Permanent
Writing Medium
Other
Place Of Origin
Taiwan, China
Brush Tip
Round Toe
Dual-Side Writing
No
Writing Width
1mm
Model Number
P05
Brand Name
Custom Band
Erasable Or Not
Yes
Number Of Colors
Single
Type
Marker Pen
Ink Feature
Non-Toxic Water Based Inks
Size
0.8*9 cm
Certification
MSDS
Writing Material
Human skin
Solution
Pre surgery marking, Tatto pre-drawing, Human paintin art
Tip Material
Regular tip
Logo
Chief Ling Brand / Blank (No Logo) / Custom
Cap
Furrow
Ink Volume
5g
Packing
500 pcs per bag
| Quantity (Pieces) | 1 - 2000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 14 |
| Ink Type | Permanent |
| Writing Medium | Other |
| Place Of Origin | Taiwan, China |
| Brush Tip | Round Toe |
| Dual-Side Writing | No |
| Writing Width | 1mm |
| Model Number | P05 |
| Brand Name | Custom Band |
| Erasable Or Not | Yes |
| Number Of Colors | Single |
| Type | Marker Pen |
|---|---|
| Ink Feature | Non-Toxic Water Based Inks |
| Size | 0.8*9 cm |
| Certification | MSDS |
| Writing Material | Human skin |
| Solution | Pre surgery marking, Tatto pre-drawing, Human paintin art |
| Tip Material | Regular tip |
| Logo | Chief Ling Brand / Blank (No Logo) / Custom |
| Cap | Furrow |
| Ink Volume | 5g |
| Packing | 500 pcs per bag |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 9X0.8X0.8 cm |
| Single Gross Weight | 0.002 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Standard refund policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
CHIEF-LING ENTERPRISE CO., LTD.
