Manufacturer Hot Sale Touch Screen Pen Creative Design Good Quality Promotional Metal Stylus Pen Custom Logo Pen With Phone
Loading pool progress...
5.0 (15 reviews) โข 1,000 sold
Price tiers
Swipe โ
US$0.26
20โ999
US$0.25
1,000โ4,999
US$0.22
5,000โ9,999
US$0.18
10,000+
0201,0005,00010,000
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 1000
Lead Time (Days)
15
Material
Metal
Use
Promotional Pen
Writing Width
1.0 mm
Place Of Origin
Zhejiang, China
Ink Color
Black
Model Number
FX-071
Brand Name
Xinghao
Erasable Or Not
No
Novelty
Yes
Printing
uv printing, Digital Printing
Type
Ballpoint Pen
Name
touch screen pen Promotional metal Stylus Pen Custom Logo Pen
Weight
17-18g
Color
Customized
Ink
German ink & environmental ink
Ink Color
Blue/black
Logo
Customized logo (laser/silk printed)
Packing
1pcs/opp,50pcs/box,500pcs/ctn
Moq
100pcs
Delivery Time
10-15 days
Function
Gift--Wholesale Promotional Pens
| Quantity (Pieces) | 1 - 1000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 15 |
| Material | Metal |
| Use | Promotional Pen |
| Writing Width | 1.0 mm |
| Place Of Origin | Zhejiang, China |
| Ink Color | Black |
| Model Number | FX-071 |
| Brand Name | Xinghao |
| Erasable Or Not | No |
| Novelty | Yes |
| Printing | uv printing, Digital Printing |
| Type | Ballpoint Pen |
|---|---|
| Name | touch screen pen Promotional metal Stylus Pen Custom Logo Pen |
| Weight | 17-18g |
| Color | Customized |
| Ink | German ink & environmental ink |
| Ink Color | Blue/black |
| Logo | Customized logo (laser/silk printed) |
| Packing | 1pcs/opp,50pcs/box,500pcs/ctn |
| Moq | 100pcs |
| Delivery Time | 10-15 days |
| Function | Gift--Wholesale Promotional Pens |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 15X1X1 cm |
| Single Gross Weight | 0.018 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Nanchang City Xinghaopen Company Limited
