Advertising Promotional Best Price Fast Shipping Metal Click Ballpoint Pen With Customized Logo
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.19
20โ999
US$0.18
1,000โ4,999
US$0.17
5,000โ9,999
US$0.16
10,000+
0201,0005,00010,000
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 1000
Lead Time (Days)
5
Material
Metal
Use
Office & School Pen
Writing Width
1.0 mm
Place Of Origin
Jiangxi, China
Ink Color
Black
Model Number
HH-307
Brand Name
Huahao
Erasable Or Not
No
Novelty
Yes
Type
Ballpoint Pen
Name
fast shipping metal click ballpoint pen with customized logo
Usage
Gift,promotional,business,tarde,school&office
Color
Customized
Logo
Customized logo(Laser/Silk screen printing/Heart tranfer printing)
Logo Color
Customized
Ink
Customized logo(Laser/Silk screen printing/Heart tranfer printing)
Ink Color
Black or blue
Sample Time
3-7 days
Weight
10-30g/pc
Point Size
0.7 or 1.0mm
| Quantity (Pieces) | 1 - 1000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 5 |
| Material | Metal |
| Use | Office & School Pen |
| Writing Width | 1.0 mm |
| Place Of Origin | Jiangxi, China |
| Ink Color | Black |
| Model Number | HH-307 |
| Brand Name | Huahao |
| Erasable Or Not | No |
| Novelty | Yes |
| Type | Ballpoint Pen |
|---|---|
| Name | fast shipping metal click ballpoint pen with customized logo |
| Usage | Gift,promotional,business,tarde,school&office |
| Color | Customized |
| Logo | Customized logo(Laser/Silk screen printing/Heart tranfer printing) |
| Logo Color | Customized |
| Ink | Customized logo(Laser/Silk screen printing/Heart tranfer printing) |
| Ink Color | Black or blue |
| Sample Time | 3-7 days |
| Weight | 10-30g/pc |
| Point Size | 0.7 or 1.0mm |
Packaging and delivery
| Packaging Details | Advertising promotional best price fast shipping metal click ballpoint pen with customized logo |
|---|---|
| Selling Units | Single item |
| Single Package Size | 14X1X1 cm |
| Single Gross Weight | 0.016 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Jinxian Huahao Writing Instrument Co., Ltd.
