10pcs/set Erasable Neutral Pen 0.5mm Friction Pen Student Writing School Office Writing Pen
Loading pool progress...
362 sold
Price tiers
Swipe โ
US$0.10
2โ999
US$0.09
1,000โ4,999
US$0.08
5,000+
021,0005,000
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 500
Lead Time (Days)
7
Material
Plastic
Place Of Origin
Guangdong, China
Erasable Or Not
Yes
Ink Color
Red, Black, Blue
Writing Width
0.7 mm
Model Number
TY-1201
Brand Name
TianYi
Gel Pen'S Ink Feature
Normal
Gel Pen'S Ink Type
Liquid-Ink
Printing
uv printing
Type
Gel Pen
Use
Office & School Pen
Item
Friction Pen
Tip Size
0.5mm
Ink Type
Water-based
Usage
Office & School Pen & Fabric
Logo
Customized Logo Accept
Color
Multi-color
Packing
10pcs/set
Certification
EN71
Place Of Origin
GUANGDONG PROVINCE
| Quantity (Pieces) | 1 - 500 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Material | Plastic |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Erasable Or Not | Yes |
| Ink Color | Red, Black, Blue |
| Writing Width | 0.7 mm |
| Model Number | TY-1201 |
| Brand Name | TianYi |
| Gel Pen'S Ink Feature | Normal |
| Gel Pen'S Ink Type | Liquid-Ink |
| Printing | uv printing |
| Type | Gel Pen |
|---|---|
| Use | Office & School Pen |
| Item | Friction Pen |
| Tip Size | 0.5mm |
| Ink Type | Water-based |
| Usage | Office & School Pen & Fabric |
| Logo | Customized Logo Accept |
| Color | Multi-color |
| Packing | 10pcs/set |
| Certification | EN71 |
| Place Of Origin | GUANGDONG PROVINCE |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 10X10X2 cm |
| Single Gross Weight | 0.010 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Standard refund policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Dongguan Tianyi Stationery Co., Ltd.
