Ready To Ship 12pcs Charcoal Pencil For Sketch Painting Artist Pencil Drawing Set Stationery School Art Supplies
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$1.34
120โ479
US$1.10
480โ1,199
US$1.04
1,200+
01204801,200
End
Key attributes
Quantity (Sets)
1 - 10000
Lead Time (Days)
15
Body Material
Wood
Barrel Color
black
Lead Color
Black
Use
Office & School Pencil
Place Of Origin
Zhejiang, China
Model Number
WN-C12
Brand Name
WORISON
Printing
Digital Printing
Size
170mm
Type
Standard Pencils
Packaging
Set
Product Name
12Pcs Charcoal Pencil
Item
6pcs soft +4pcs medium+2pcs hard
Material
Wood
Packing
Color box
Color
black
Usage
Painting
Moq
120box
| Quantity (Sets) | 1 - 10000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 15 |
| Body Material | Wood |
| Barrel Color | black |
| Lead Color | Black |
| Use | Office & School Pencil |
| Place Of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | WN-C12 |
| Brand Name | WORISON |
| Printing | Digital Printing |
| Size | 170mm |
|---|---|
| Type | Standard Pencils |
| Packaging | Set |
| Product Name | 12Pcs Charcoal Pencil |
| Item | 6pcs soft +4pcs medium+2pcs hard |
| Material | Wood |
| Packing | Color box |
| Color | black |
| Usage | Painting |
| Moq | 120box |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 25X15X5 cm |
| Single Gross Weight | 0.500 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
24/7 support
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Data privacy
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
Yiwu Worison Cultural Supplies Co., Ltd.
