Industrial Sewing Mark Pencil White Invisible Erasable Fabric Pencils Heat Erase Pen For Sewing Marking And Tracing
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.10
2โ8,639
US$0.09
8,640โ17,279
US$0.08
17,280+
028,64017,280
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 8640
Lead Time (Days)
15
Body Material
Wood
Lead Color
Color
Place Of Origin
Guangdong, China
Type
Standard Pencils
Packaging
Loose
Product Name
cut free invisible pencil
Color
white
Size
17.6*0.8cm
Material
Wood
Ink Type
heat erasable ink
Usage
For leather and garment marking
Logo
customized available
Moq
2pcs
Packing
12pcs/box, 1728pcs/carton
Package
paper box
| Quantity (Pieces) | 1 - 8640 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 15 |
| Body Material | Wood |
| Lead Color | Color |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Type | Standard Pencils |
| Packaging | Loose |
| Product Name | cut free invisible pencil |
| Color | white |
| Size | 17.6*0.8cm |
|---|---|
| Material | Wood |
| Ink Type | heat erasable ink |
| Usage | For leather and garment marking |
| Logo | customized available |
| Moq | 2pcs |
| Packing | 12pcs/box, 1728pcs/carton |
| Package | paper box |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 17X1X1 cm |
| Single Gross Weight | 0.010 kg |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
Dongguan Artsky Stationery Co., Ltd.
