Low Moq High Quality 7 Inch 12 Colors Plastic Colored Pencils
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.23-0.25
10,000
US$0.23-0.25
10,000
010,000
End
Key attributes
Quantity (Sets)
1 - 3000
Lead Time (Days)
15
Body Material
Plastic
Barrel Color
12
Lead Color
Color
Use
Office & School Pencil
Place Of Origin
Jiangxi, China
Model Number
7-12-10-13
Brand Name
S&J
Type
Standard Pencils
Packaging
Set
Item Name
Low MOQ High Quality 7 Inch 12 Colors Plastic Colored Pencils
Usage
Office,hotel,school,student,children,gift,adult,artist,sketch,graffiti
Length
7 inch
Lead Diameter
2.65 mm
Moq
3000 sets
Shape
Hexagonal
Lead Quality
Deep colouring, soft lead
Certificate
EN71-1/2/3, ASTM, ISO, FSC
Material
Plastic
Color
12 colors
| Quantity (Sets) | 1 - 3000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 15 |
| Body Material | Plastic |
| Barrel Color | 12 |
| Lead Color | Color |
| Use | Office & School Pencil |
| Place Of Origin | Jiangxi, China |
| Model Number | 7-12-10-13 |
| Brand Name | S&J |
| Type | Standard Pencils |
| Packaging | Set |
| Item Name | Low MOQ High Quality 7 Inch 12 Colors Plastic Colored Pencils |
|---|---|
| Usage | Office,hotel,school,student,children,gift,adult,artist,sketch,graffiti |
| Length | 7 inch |
| Lead Diameter | 2.65 mm |
| Moq | 3000 sets |
| Shape | Hexagonal |
| Lead Quality | Deep colouring, soft lead |
| Certificate | EN71-1/2/3, ASTM, ISO, FSC |
| Material | Plastic |
| Color | 12 colors |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 20X20X2 cm |
| Single Gross Weight | 0.200 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Shenzhen Shiechen Industrial Company Limited
