Promotional School Kids Junior Students Wooden Hb Pencil With Eraser Set,Low Moq Stationery Cute Eraser Toppers Custom Designs
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.50
500โ1,999
US$0.23
2,000โ29,999
US$0.14
30,000+
05002,00030,000
End
Key attributes
Quantity (Sets)
1 - 500
Lead Time (Days)
15
Body Material
Wood
Barrel Color
CUSTOM
Lead Color
Black
Use
Promotional Pencil
Place Of Origin
Guangdong, China
Model Number
HY-PES1702
Brand Name
H&Y/WINJOY/OEM
Printing
uv printing
Size
3.5*3*1.3cm
Type
Standard Pencils
Packaging
Set
Usage
Kids Writing Stationery,Pencil Eraser for School
Logo
Cutomized Logo Printing
Feature
Pencil with Designated Eraser
Moq
500pcs
Size
Pencil 17.7*0.72cm, Eraser-3.5*2*1.3cm
Packing
1pc/opp Bag
Sample Time
5-7days
Lead
HB 2.0mm Lead
Application
Business.office.gift .promotion.etc
| Quantity (Sets) | 1 - 500 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 15 |
| Body Material | Wood |
| Barrel Color | CUSTOM |
| Lead Color | Black |
| Use | Promotional Pencil |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | HY-PES1702 |
| Brand Name | H&Y/WINJOY/OEM |
| Printing | uv printing |
| Size | 3.5*3*1.3cm |
| Type | Standard Pencils |
|---|---|
| Packaging | Set |
| Usage | Kids Writing Stationery,Pencil Eraser for School |
| Logo | Cutomized Logo Printing |
| Feature | Pencil with Designated Eraser |
| Moq | 500pcs |
| Size | Pencil 17.7*0.72cm, Eraser-3.5*2*1.3cm |
| Packing | 1pc/opp Bag |
| Sample Time | 5-7days |
| Lead | HB 2.0mm Lead |
| Application | Business.office.gift .promotion.etc |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 21X2.5X1.3 cm |
| Single Gross Weight | 0.030 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Shenzhen Winjoy Stationery Co., Ltd.
