2024 Brand New Arrival Original Fast Charging Pink Aluminum Alloy Active Stylus Capacitive Pen 2nd Gen Pencil For Ipad
Key attributes
| Quantity (Pieces) | 1 - 2 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 5 |
| Type | active capacitive |
| Material | Metal, Aluminum |
| Use | Tablet |
| Feature | active sensing technology, Magnetic Attraction, Palm Rejection, replaceable nib, tilt angle sensing |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | ID715AG |
| Brand Name | YKSong |
| Length | 16.55 |
| Product Name | Active capacitive pen |
|---|---|
| Weight | 13.2 g |
| Intelligent Power Saving | 5 Minutes |
| Material: | Aluminum alloy + POM Replacement Tip |
| Colors | Multicolor |
| Compatible Model | Only for iPad 2018 or later |
| Charge Way | Type-c charge port |
| Function | Touch Screen, Writing, Drawing |
| Feature | Magnetic Attraction, Palm Rejection, Tilt Function |
| Certification | CE/ROHS |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 21X6.1X1.6 cm |
| Single Gross Weight | 0.022 kg |
Protections
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
