Acmecn Original Design Metal Braid Mechanical Pencil Famous Brand Style Unisex Creative Propelling 0.7mm Automatic Push Pencils
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$10.88
5โ24
US$10.28
25+
0525
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 50
Lead Time (Days)
15
Body Material
Metal
Writing Width
0.7 mm
Place Of Origin
Guangdong, China
Model Number
1137D-P Braid pencil
Brand Name
ACMECN
Type
Mechanical Pencils
Packaging
Loose
Color
Silver
Material
Metal braid
Refill
0.5mm or 0.7mm
Refill Action
Click, push
Style
Ball pen and mechanical pencil
Weight
38g
Size
L137mm D11.5mm / 5.39*0.45 in
Product Name
Original Design Metal Braid Mechanical Pencil Famous Brand
Body Color
same as the picture
Moq
1pc
| Quantity (Pieces) | 1 - 50 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 15 |
| Body Material | Metal |
| Writing Width | 0.7 mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | 1137D-P Braid pencil |
| Brand Name | ACMECN |
| Type | Mechanical Pencils |
| Packaging | Loose |
| Color | Silver |
| Material | Metal braid |
|---|---|
| Refill | 0.5mm or 0.7mm |
| Refill Action | Click, push |
| Style | Ball pen and mechanical pencil |
| Weight | 38g |
| Size | L137mm D11.5mm / 5.39*0.45 in |
| Product Name | Original Design Metal Braid Mechanical Pencil Famous Brand |
| Body Color | same as the picture |
| Moq | 1pc |
Packaging and delivery
| Packaging Details | ACMECN Original Design Metal Braid Mechanical Pencil Famous Brand Style Unisex Creative Propelling 0.7mm Automatic Push Pencils |
|---|---|
| Selling Units | Multiple of 5 |
| Package Size Per Batch | 18X10X10 cm |
| Gross Weight Per Batch | 0.250 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
24/7 support
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Data privacy
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
Shenzhen Acme Pen Co., Ltd.
