Cheapest Direct Factory 5.0 Inch Handheld Terminal Android 12 Industrial Rugged Pda With Nfc Rfid Barcode & Fingerprint Scanner
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$120
1โ99
US$116
100โ499
US$112
500โ999
US$110
1,000+
011005001,000
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 10
Lead Time (Days)
10
Operating System
Android 12
Processor Type
Octa Core
Memory Capacity
2GB
Style
Rugged PDA
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Screen Size
191*80*21.3mm
Model Number
HF501
Brand Name
OEM
Weight
415g
Cpu
MediaTek MT6762 Octa-core 2.0GHz
Operation System
Android 12.0, support google service
Display & Touch Screen
5.0 inch 1280*720 Pixels
Dual Cameras
5.0MP+rear-facing 13.0MP
Memory & Storage
2GB ram+32GB Rom (default), 4GBram+64GBRom is optional for bulk order
Wireless Network
Wifi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5.0Ghz dual-band wifi and BT5.0
Rugged Durability
IP54
Nfc/ Rfid Reader
13.56Mhz
Fingerprint Scanner
FBI FAP10 Bio-Semiconductor
Battery
3.8V/5000mah lithium battery, Replacable
| Quantity (Pieces) | 1 - 10 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 10 |
| Operating System | Android 12 |
| Processor Type | Octa Core |
| Memory Capacity | 2GB |
| Style | Rugged PDA |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Screen Size | 191*80*21.3mm |
| Model Number | HF501 |
| Brand Name | OEM |
| Weight | 415g |
|---|---|
| Cpu | MediaTek MT6762 Octa-core 2.0GHz |
| Operation System | Android 12.0, support google service |
| Display & Touch Screen | 5.0 inch 1280*720 Pixels |
| Dual Cameras | 5.0MP+rear-facing 13.0MP |
| Memory & Storage | 2GB ram+32GB Rom (default), 4GBram+64GBRom is optional for bulk order |
| Wireless Network | Wifi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5.0Ghz dual-band wifi and BT5.0 |
| Rugged Durability | IP54 |
| Nfc/ Rfid Reader | 13.56Mhz |
| Fingerprint Scanner | FBI FAP10 Bio-Semiconductor |
| Battery | 3.8V/5000mah lithium battery, Replacable |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 25X20X15 cm |
| Single Gross Weight | 1.300 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return & Refund
Claim a refund if your order is missing or arrives with product issues, plus free local returns for defects on qualifying purchases
Supplier
Highton Electronics Co., Ltd.
