Low-cost 3d Scanner For Jewelry Design Jewelry 3d Scanner Supplier
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$3,50
1+
01
End
Key attributes
Quantity (Sets)
1 - 2
Lead Time (Days)
5
Type
3D Scanner
Interface Type
Usb
Scan Element Type
CMOS
Colour Depth
36 Bit
Warranty(Year)
1-Year
Products Status
Stock
After-Sales Service
Return and Replacement, Repair, Call Center and on-line Technical Support
Private Mold
No
Software Development Kit (Sdk)
Yes
Color
White
Place Of Origin
Beijing, China
Brand Name
Thunk3D
Max Paper Size
None
Optical Resolution
0.06mm
Scan Speed
330,000 points/s,
Light Source
Structured White Light
Optical Resolution
8mp
Accuracy
0.01mm
Application
Jewelry Design, CAD Design, Reverse Engineering
Alignment
Feature Align/ Manual Align
Multi-Item Scan
Support
Advantage
Scan 5mm-80cm Sized Tiny Objects
| Quantity (Sets) | 1 - 2 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 5 |
| Type | 3D Scanner |
| Interface Type | Usb |
| Scan Element Type | CMOS |
| Colour Depth | 36 Bit |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Products Status | Stock |
| After-Sales Service | Return and Replacement, Repair, Call Center and on-line Technical Support |
| Private Mold | No |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| Color | White |
| Place Of Origin | Beijing, China |
|---|---|
| Brand Name | Thunk3D |
| Max Paper Size | None |
| Optical Resolution | 0.06mm |
| Scan Speed | 330,000 points/s, |
| Light Source | Structured White Light |
| Optical Resolution | 8mp |
| Accuracy | 0.01mm |
| Application | Jewelry Design, CAD Design, Reverse Engineering |
| Alignment | Feature Align/ Manual Align |
| Multi-Item Scan | Support |
| Advantage | Scan 5mm-80cm Sized Tiny Objects |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 38X30X54 cm |
| Single Gross Weight | 12.000 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
24/7 support
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Data privacy
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
Shenzhen Xunheng 3d Technology Co., Ltd.
