Factory Brand Laser 1d 2d Qr Long Range Wireless Price Bar Code Scan Reader Handheld Cmos Barcode Scanner Oem Odm
Loading pool progress...
36 sold
Price tiers
Swipe โ
US$10
2โ29
US$9.90
30โ499
US$9.60
500+
0230500
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 2
Lead Time (Days)
7
Type
Barcode Scanner
Interface Type
Usb
Scan Element Type
CMOS
Colour Depth
32 Bit
Warranty(Year)
2-Year
Products Status
Stock
After-Sales Service
Return and Replacement, Repair, Free Spare Parts
Private Mold
Yes
Software Development Kit (Sdk)
Yes
Color
Black
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
Effon
Max Paper Size
none
Optical Resolution
640 x 480 pixels
Scan Speed
200 times/s
Product Name
1D 2D QR Long Range Wireless Price Bar Code Scan Reader
Advantage
Portable, Wireless, IP54, Cheap, fast scan, long lasting time
Transfer Mode
2.4G wireless Bluetooth USB charging cable
Wireless Continuous Operation
72 hours
Battery Capacity
2000mA
Wireless Standby
30 days
Wireless Storage
5000-20000 barcodes
| Quantity (Pieces) | 1 - 2 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Type | Barcode Scanner |
| Interface Type | Usb |
| Scan Element Type | CMOS |
| Colour Depth | 32 Bit |
| Warranty(Year) | 2-Year |
| Products Status | Stock |
| After-Sales Service | Return and Replacement, Repair, Free Spare Parts |
| Private Mold | Yes |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| Color | Black |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Effon |
| Max Paper Size | none |
| Optical Resolution | 640 x 480 pixels |
| Scan Speed | 200 times/s |
| Product Name | 1D 2D QR Long Range Wireless Price Bar Code Scan Reader |
| Advantage | Portable, Wireless, IP54, Cheap, fast scan, long lasting time |
| Transfer Mode | 2.4G wireless Bluetooth USB charging cable |
| Wireless Continuous Operation | 72 hours |
| Battery Capacity | 2000mA |
| Wireless Standby | 30 days |
| Wireless Storage | 5000-20000 barcodes |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 20X11X8 cm |
| Single Gross Weight | 0.500 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return & Refund
Claim a refund if your order is missing or arrives with product issues, plus free local returns for defects on qualifying purchases
Supplier
Shenzhen Effon Ltd
