Crp919 Ev Diagnostic Scanner For Launch Energy Electric Vehicles 43+ Services 11 Languages Code Reader Vehicle Diagnostics Tool
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$475
1โ999
US$375
1,000+
011,000
End
Key attributes
Universal
Universal
Quantity (Pieces)
1 - 1
Lead Time (Days)
7
For Vehicle Brand
bmw
Car Fitment
Universal
Specification
check engine light
Support Language
Bulgarian, English, French Republic, German, Portuguese, Russian, Spanish, 20+ Languages (optional)
Operating System
Not Applicable
Communication Interface
RF
Combination
SDK
Voltage
12 V
Type
Code Reader
Display Type
LCD
Item Type
Engine Analyzer, car diagnostic tool, scan tools
Color
GREEN
Warranty
12 Months
Power
Standard
Connectivity
Bluetooth, USB, Wifi
Place Of Origin
Guangdong, China
Applicable Models
OBD2 CARS
Brand Name
LAUNCH
Model Number
CRP919 EV
Make
LAUNCH
Support Language
Other
| Universal | Universal |
|---|---|
| Quantity (Pieces) | 1 - 1 |
| Lead Time (Days) | 7 |
| For Vehicle Brand | bmw |
| Car Fitment | Universal |
| Specification | check engine light |
| Support Language | Bulgarian, English, French Republic, German, Portuguese, Russian, Spanish, 20+ Languages (optional) |
| Operating System | Not Applicable |
| Communication Interface | RF |
| Combination | SDK |
| Voltage | 12 V |
| Type | Code Reader |
| Display Type | LCD |
|---|---|
| Item Type | Engine Analyzer, car diagnostic tool, scan tools |
| Color | GREEN |
| Warranty | 12 Months |
| Power | Standard |
| Connectivity | Bluetooth, USB, Wifi |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Applicable Models | OBD2 CARS |
| Brand Name | LAUNCH |
| Model Number | CRP919 EV |
| Make | LAUNCH |
| Support Language | Other |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 50X30X30 cm |
| Single Gross Weight | 10.000 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
24/7 support
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Data privacy
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
๐ญ
Zhuji Bolong Import And Export Co., Ltd.
