Manufacturer Mini Printer Phomemo Label Maker Q30s Thermal Portable Machine Small Adhesive Sticker Printer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$18
1โ20
US$15.50
21โ287
US$14.80
288โ479
US$14.50
480+
0121288480
End
Key attributes
Application
mini label printer
Max Paper Size
15mm
Interface Type
Bluetooth
Max. Resolution
203dpi
Battery
/
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Call Center and on-line Technical Support
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong,China
Brand Name
Phomemo
Accessory Specification
6/12/14/15mm labels
Black Print Speed
15-20mm/s
Color Print Speed
/
Printing Method
Thermal Printing
App
Print Master
Paper Type
Thermal Label Paper
Print Effective Width
12mm
Connection
Blue Tooth 4.2
Support System
Android+iOS
Power Supply
Type-C; 4 dry batteries
Color
white, pink, green
Certification
CE FCC CCC
| Application | mini label printer |
|---|---|
| Max Paper Size | 15mm |
| Interface Type | Bluetooth |
| Max. Resolution | 203dpi |
| Battery | / |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong,China |
| Brand Name | Phomemo |
| Accessory Specification | 6/12/14/15mm labels |
|---|---|
| Black Print Speed | 15-20mm/s |
| Color Print Speed | / |
| Printing Method | Thermal Printing |
| App | Print Master |
| Paper Type | Thermal Label Paper |
| Print Effective Width | 12mm |
| Connection | Blue Tooth 4.2 |
| Support System | Android+iOS |
| Power Supply | Type-C; 4 dry batteries |
| Color | white, pink, green |
| Certification | CE FCC CCC |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 9.3X9.25X6.05 cm |
| Single Gross Weight | 0.200 kg |
Protections
Guaranteed delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Money-back guarantee
Get your money back for missing deliveries and defective or damaged products, plus free local returns for defects
Supplier
Xiwing E-Commerce (Zhuhai) Co., Ltd.
