New Fruit Box Label Label Maker And Handheld Labeling Machine
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$57
1
01
End
Key attributes
Quantity (Sets)
1 - 1
Lead Time (Days)
2
Driven Type
Manual
Voltage
Handheld Vegetables Labeling Machine
Automatic Grade
Automatic
Packaging Type
Cartons
Key Selling Points
Easy To Operate
Warranty
1 Year
Packaging Material
Metal, Paper, Wood
Dimension(L*W*H)
285*112*60mm
Machinery Test Report
Provided
Video Outgoing-Inspection
Provided
Core Components
PLC, Pressure Vessel, Gear, Engine, Bearing, Gearbox, Pump
Place Of Origin
Jiangsu, China
Brand Name
YH
Name
new Fruit box label label maker and Handheld Labeling Machine
Mode
AL-30
Available Label Width
20-40mm
The Label Height Can Be Used
press the handle once between 20-45mm
Paper Roll Inner Diameter
more than 20mm
Paper Roll Outer Diameter
less than 120mm
Label Spacing
2-4mm
Keyword
hand held label dispenser
Advantage
Hand held
| Quantity (Sets) | 1 - 1 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 2 |
| Driven Type | Manual |
| Voltage | Handheld Vegetables Labeling Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Packaging Type | Cartons |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Material | Metal, Paper, Wood |
| Dimension(L*W*H) | 285*112*60mm |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video Outgoing-Inspection | Provided |
| Core Components | PLC, Pressure Vessel, Gear, Engine, Bearing, Gearbox, Pump |
|---|---|
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Brand Name | YH |
| Name | new Fruit box label label maker and Handheld Labeling Machine |
| Mode | AL-30 |
| Available Label Width | 20-40mm |
| The Label Height Can Be Used | press the handle once between 20-45mm |
| Paper Roll Inner Diameter | more than 20mm |
| Paper Roll Outer Diameter | less than 120mm |
| Label Spacing | 2-4mm |
| Keyword | hand held label dispenser |
| Advantage | Hand held |
Packaging and delivery
| Packaging Details | Packaging Details: 2017 new Fruit box label label maker and Handheld Labeling Machine Packaging Details: standard exports package Delivery Detail: 3-5 days after payment Delivery Detail: 3-5 days after payment |
|---|---|
| Selling Units | Single item |
| Single Package Size | 32X8X12 cm |
| Single Gross Weight | 2.000 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Kunshan Yuanhan Electronic Equipment Co., Ltd.
