Yhdaa 4 Inch Fast Print Usb Port Thermal Printer 110mm Width Thermal Shipping Label Printer
Loading pool progress...
5.0 (4 reviews) โข 1 sold
Price tiers
Swipe โ
US$30.99-38.99
32โ39
US$30.99-38.99
50
03250
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 100
Lead Time (Days)
3
Application
Label Maker
Max Paper Size
110mm
Interface Type
USB/LAN/Bluetooth/Wifi
Max. Resolution
203 dpi
Warranty(Year)
2-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Repair
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
YHDAA
Black Print Speed
160mm/s
Color Print Speed
/
Print Comand
CPCL / TSPL command (ESC/POS command)
Print Method
Direct Line Thermal
Media Sensor
opposite type
Compatible Os
Windows/Mac/Android/IOS
Paper Type
Continuous paper, Label paper, Folded paper, Tag paper
Paper Thickness
0.06-0.3mm
Print Reliability
100km
Type
bt bluetooth lan usb thermal label printer
Feature
usb port thermal label printer
| Quantity (Pieces) | 1 - 100 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 3 |
| Application | Label Maker |
| Max Paper Size | 110mm |
| Interface Type | USB/LAN/Bluetooth/Wifi |
| Max. Resolution | 203 dpi |
| Warranty(Year) | 2-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Repair |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | YHDAA |
|---|---|
| Black Print Speed | 160mm/s |
| Color Print Speed | / |
| Print Comand | CPCL / TSPL command (ESC/POS command) |
| Print Method | Direct Line Thermal |
| Media Sensor | opposite type |
| Compatible Os | Windows/Mac/Android/IOS |
| Paper Type | Continuous paper, Label paper, Folded paper, Tag paper |
| Paper Thickness | 0.06-0.3mm |
| Print Reliability | 100km |
| Type | bt bluetooth lan usb thermal label printer |
| Feature | usb port thermal label printer |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 37X25X16 cm |
| Single Gross Weight | 2.800 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Shenzhen Yuhengda Technology Co., Ltd.
