Phomemo 246s Portable Thermal Printer Mini 4x6 Inch 108dpi Usb Shipping Label Printers Fast For Office Use Stock Available
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$70
1โ8
US$65
9โ238
US$63
239+
019239
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 10
Lead Time (Days)
7
Application
Label Maker
Max Paper Size
108mm
Interface Type
Usb
Max. Resolution
203DPI
Battery
/
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
No
After-Sales Service
Call Center and on-line Technical Support
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
Phomemo
Accessory Specification
/
Black Print Speed
150mm/s
Color Print Speed
/
Printing Method
Thermal Printing
Product Name
Label Thermal Printer
Paper Type
Thermal Label Paper
Interface
USB-B
Application
Warehouse, home, retail store, office
Paper Width
Max 108mm
Weight
1.9kg (With support)
| Quantity (Pieces) | 1 - 10 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Application | Label Maker |
| Max Paper Size | 108mm |
| Interface Type | Usb |
| Max. Resolution | 203DPI |
| Battery | / |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | No |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Phomemo |
| Accessory Specification | / |
| Black Print Speed | 150mm/s |
| Color Print Speed | / |
| Printing Method | Thermal Printing |
| Product Name | Label Thermal Printer |
| Paper Type | Thermal Label Paper |
| Interface | USB-B |
| Application | Warehouse, home, retail store, office |
| Paper Width | Max 108mm |
| Weight | 1.9kg (With support) |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 22X16X12 cm |
| Single Gross Weight | 2.000 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Zhuhai Chosen Office Supply Co., Ltd.
