Phomemo M08f Portable Wireless Tattoo Stencil Printer Thermal Inkless Tattoo Stencil Machine With 10pcs Transfer Paper
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$67.50
1โ11
US$64.80
12โ99
US$61.20
100+
0112100
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 130
Lead Time (Days)
7
Application
tattoo Maker
Max Paper Size
A4
Interface Type
Bluetooth
Max. Resolution
203 dpi
Battery
1200 mAh
Warranty(Year)
1
Software Development Kit (Sdk)
No
After-Sales Service
Call Center and on-line Technical Support
Private Mold
No
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
Phomemo
Accessory Specification
Set
Black Print Speed
34mm/s
Color Print Speed
Null
Printing Method
Thermal Printing
Paper Type
20-100mm Thermal Label Paper
Application
phomemo
Color
Black Color
Battery
1200mAh
Printing Type
Thermal
Certification
CE FCC CCC
| Quantity (Pieces) | 1 - 130 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Application | tattoo Maker |
| Max Paper Size | A4 |
| Interface Type | Bluetooth |
| Max. Resolution | 203 dpi |
| Battery | 1200 mAh |
| Warranty(Year) | 1 |
| Software Development Kit (Sdk) | No |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Private Mold | No |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Phomemo |
| Accessory Specification | Set |
| Black Print Speed | 34mm/s |
| Color Print Speed | Null |
| Printing Method | Thermal Printing |
| Paper Type | 20-100mm Thermal Label Paper |
| Application | phomemo |
| Color | Black Color |
| Battery | 1200mAh |
| Printing Type | Thermal |
| Certification | CE FCC CCC |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 34.8X10.3X7.7 cm |
| Single Gross Weight | 1.000 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return & Refund
Claim a refund if your order is missing or arrives with product issues, plus free local returns for defects on qualifying purchases
Supplier
Zhuhai Chosen Office Supply Co., Ltd.
