Puty Compatible Black On White Label Tape Replacement Lk-4wbn Lc-4wbn9 Ss12kw For 12mmx 8m Labelworks 300 400 500 600p 700
Key attributes
| Quantity (Pieces) | 1 - 1000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | LC-4WBN |
| Brand Name | PUTY |
| Feature | Compatible |
| Type | Printer Ribbon |
| Color | Black on white |
| Size | 12mm*8m |
| Material | PET |
|---|---|
| Packing | 10pcs\box |
| Quality: | Strong adhesive&eco-friendly |
| Applicable | lw Label Maker |
| Ce: | ROHS,ISO9001,ISO14001 |
| Free Sample | Yes |
| Payment | T/T,Paypal ,Western Union and ect |
| Delivery | within 10 days after payment comfrimed |
Packaging and delivery
| Selling Units | Multiple of 20 |
|---|---|
| Package Size Per Batch | 27.5X14.5X9.5 cm |
| Gross Weight Per Batch | 1.300 kg |
Protections
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
