3 Inch Label Maker In Stock 80mm Thermal Barcode Sticker Printer For Android Ios Windows Thermal Label Print Machine
Loading pool progress...
13 sold
Price tiers
Swipe โ
US$39
1โ99
US$37
100โ499
US$35
500+
01100500
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 1
Lead Time (Days)
7
Application
receipt printers
Max Paper Size
80mm
Interface Type
Usb
Max. Resolution
203 dpi
Battery
Without Battery
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Onsite Training and Inspection
Private Mold
No
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
JINGJIE
Accessory Specification
adapter
Black Print Speed
MAX:127mm/s
Color Print Speed
non
Printing Method
Thermal Printing
Interface
USB
Printing Speed
127mm/sec
Print Width
20-76mm
Print Command
TSC/ESC/POS
Resolution
203 DPI
Application
restaurant/hotel/shops
| Quantity (Pieces) | 1 - 1 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Application | receipt printers |
| Max Paper Size | 80mm |
| Interface Type | Usb |
| Max. Resolution | 203 dpi |
| Battery | Without Battery |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Onsite Training and Inspection |
| Private Mold | No |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | JINGJIE |
| Accessory Specification | adapter |
| Black Print Speed | MAX:127mm/s |
| Color Print Speed | non |
| Printing Method | Thermal Printing |
| Interface | USB |
| Printing Speed | 127mm/sec |
| Print Width | 20-76mm |
| Print Command | TSC/ESC/POS |
| Resolution | 203 DPI |
| Application | restaurant/hotel/shops |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 65X50X39 cm |
| Single Gross Weight | 22.000 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return & Refund
Claim a refund if your order is missing or arrives with product issues, plus free local returns for defects on qualifying purchases
Supplier
Guangzhou Jingjie Electronic Equipment Co., Ltd.
