Xprinter Xp-d463b Bt Usb High-speed 4x6 Barcode Label Printer Address Thermal Shipping Label Maker In Stock
Loading pool progress...
5.0 (1 review) โข 1 sold
Price tiers
Swipe โ
US$15.99-57.99
2
02
End
Key attributes
Application
Barcode Printer
Max Paper Size
118mm
Interface Type
Usb
Max. Resolution
203dpi
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Call Center and on-line Technical Support
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
tinkma
Accessory Specification
NO
Black Print Speed
152 mm (6") / s Max.
Color Print Speed
152 mm (6") / s Max.
Max.Print Length
1778mm(70")
Resolution
203dpi
Certification
CCC,CE,FCC,RoHS,KC,SAA,BIS
Max.Print Speed
152mm/s
Max.Print Width
108mm(4.25")
Label Size
20~118mm(0.78"~4.64")
Interface
USB/WIFI/Blue tooth/Ethernet
Barcode
1D&2D
Printing Method
Thermal Printing
Product Name
80mm Thermal Receipt Printer
| Application | Barcode Printer |
|---|---|
| Max Paper Size | 118mm |
| Interface Type | Usb |
| Max. Resolution | 203dpi |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | tinkma |
| Accessory Specification | NO |
| Black Print Speed | 152 mm (6") / s Max. |
|---|---|
| Color Print Speed | 152 mm (6") / s Max. |
| Max.Print Length | 1778mm(70") |
| Resolution | 203dpi |
| Certification | CCC,CE,FCC,RoHS,KC,SAA,BIS |
| Max.Print Speed | 152mm/s |
| Max.Print Width | 108mm(4.25") |
| Label Size | 20~118mm(0.78"~4.64") |
| Interface | USB/WIFI/Blue tooth/Ethernet |
| Barcode | 1D&2D |
| Printing Method | Thermal Printing |
| Product Name | 80mm Thermal Receipt Printer |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 32X7X5 cm |
| Single Gross Weight | 1.800 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Guaranteed delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Money-back guarantee
Get your money back for missing deliveries and defective or damaged products, plus free local returns for defects
Supplier
Guangzhou Jiewen Information Technology Co., Ltd.
