Honey Well Pd45 Industrial-grade Label Printer. Pd45ccc 203dpi With A 2.36-inch Key-controlled Screen. New And Original
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$347
1โ99
US$343
100โ499
US$339
500+
01100500
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 10
Lead Time (Days)
7
Application
Label Maker
Max Paper Size
114mm
Interface Type
Usb
Max. Resolution
203 dpi
Battery
/
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Call Center and on-line Technical Support
Products Status
Stock
Place Of Origin
/
Brand Name
Honey well
Accessory Specification
/
Black Print Speed
50-200mm/s
Color Print Speed
50-100mm/s
Model
PD45
Shipping By
DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post
Condition
100% Original
Warranty
1 Year
Moq
1PCS
Size
438 mm x 270 mm x 239 mm
Contact Rated Voltage
100-240 VAC
Printer Media Type
heat-sensitive
| Quantity (Pieces) | 1 - 10 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Application | Label Maker |
| Max Paper Size | 114mm |
| Interface Type | Usb |
| Max. Resolution | 203 dpi |
| Battery | / |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | / |
| Brand Name | Honey well |
|---|---|
| Accessory Specification | / |
| Black Print Speed | 50-200mm/s |
| Color Print Speed | 50-100mm/s |
| Model | PD45 |
| Shipping By | DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post |
| Condition | 100% Original |
| Warranty | 1 Year |
| Moq | 1PCS |
| Size | 438 mm x 270 mm x 239 mm |
| Contact Rated Voltage | 100-240 VAC |
| Printer Media Type | heat-sensitive |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 66X44X49 cm |
| Single Gross Weight | 20.000 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return & Refund
Claim a refund if your order is missing or arrives with product issues, plus free local returns for defects on qualifying purchases
Supplier
Wuhan Haorong Automation System Co., Ltd.
