Portable For Bluetooth Mini Photo Printer Hot Label Maker For Clothing Jewelry Bar Codes Transparent Thermal Paper 57mm Max
Key attributes
| Quantity (Pieces) | 1 - 1 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Max Paper Size | 57mm |
| Interface Type | Usb |
| Max. Resolution | 200dpi |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | HZTZ |
| Accessory Specification | USB cable |
| Black Print Speed | 50mm/s |
|---|---|
| Color Print Speed | none |
| Printing Method | Thermal Printing |
| Use | Study Home Office |
| Product Name | photo printer |
| Style | Portable |
| Interface | Bluetooth+USB |
| Type | Thernal Printing |
| Paper Type | Thermal Paper |
| Application | Department Stores |
| Keyword | Portable Thermal Sticker Label Printer |
| Max Paper Size | 57X25mm |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 48X29X50 cm |
| Single Gross Weight | 21.800 kg |
Protections
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
