Aixw Amz 2025 Thermal Label Printer Hot Selling Shipping Label Sticker Maker 4 Inch Paper Size Stock
Loading pool progress...
10 sold
Price tiers
Swipe →
US$40.99-41.99
8
08
End
Key attributes
Application
Label Maker
Max Paper Size
4 inch
Interface Type
Usb
Max. Resolution
203dpi
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Repair
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
AIXW
Black Print Speed
160mm/sec
Color Print Speed
160mm/sec
Printing Method
Line thermal printer
Printing Command
CPCL / TSPL command (ESC/POS command)
Printing Width
104±0.5mm (Max. 800 points)
Printing Speed
160mm/sec
Printing Resolution
203dpi(8dots/mm)
Nv Flash
8M
Paper Width
110±0.5mm
Paper Thickness
0.06-0.3mm
Life Cycle Time
100km(printing density under 12.5%)/100 million pulses
Phomemo Thermal Label Printer
commercial thermal label printer
| Application | Label Maker |
|---|---|
| Max Paper Size | 4 inch |
| Interface Type | Usb |
| Max. Resolution | 203dpi |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Repair |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | AIXW |
| Black Print Speed | 160mm/sec |
| Color Print Speed | 160mm/sec |
|---|---|
| Printing Method | Line thermal printer |
| Printing Command | CPCL / TSPL command (ESC/POS command) |
| Printing Width | 104±0.5mm (Max. 800 points) |
| Printing Speed | 160mm/sec |
| Printing Resolution | 203dpi(8dots/mm) |
| Nv Flash | 8M |
| Paper Width | 110±0.5mm |
| Paper Thickness | 0.06-0.3mm |
| Life Cycle Time | 100km(printing density under 12.5%)/100 million pulses |
| Phomemo Thermal Label Printer | commercial thermal label printer |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 25X25X15 cm |
| Single Gross Weight | 3.000 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Guaranteed delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Money-back guarantee
Get your money back for missing deliveries and defective or damaged products, plus free local returns for defects
Supplier
Shenzhen Lanchuangwei Technology Co., Ltd.
