Hs-2054ta Hot Sell 4inch Thermal Transfer Label Printer With Usb Satin Ribbon Washing Clothing Label Maker For Wash Care Label
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$118
1โ99
US$110
100โ499
US$105
500โ999
US$101
1,000+
011005001,000
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 10
Lead Time (Days)
7
Max Paper Size
108 mm (4.25")
Interface Type
USB device, RS-232, Parallel
Max. Resolution
203dpi
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Return and Replacement
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
HSPOS
Black Print Speed
127 mm (5") / s Max
Color Print Speed
0
Product Name
arabic label printer
Printing Resolution
203 dpi (8 dots/mm)
Cpu Type
32 bit RISC microprocessor
Printing Speed
127 mm (5") / s Max
Printing Length
1778 mm (70")
Printing Width
108 mm (4.25")
Memory
8MB DRAM, 8MB Flash ROM
Operation Interface
LED Indicator x 2 Button(Feed) x 1
Communication Interface
USB device, RS-232, Parallel
Power Source
AC Input: 100V~240V, 1.8A, 50~60Hz, DC Output: 24V 2.4A
| Quantity (Pieces) | 1 - 10 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Max Paper Size | 108 mm (4.25") |
| Interface Type | USB device, RS-232, Parallel |
| Max. Resolution | 203dpi |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Return and Replacement |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | HSPOS |
| Black Print Speed | 127 mm (5") / s Max |
|---|---|
| Color Print Speed | 0 |
| Product Name | arabic label printer |
| Printing Resolution | 203 dpi (8 dots/mm) |
| Cpu Type | 32 bit RISC microprocessor |
| Printing Speed | 127 mm (5") / s Max |
| Printing Length | 1778 mm (70") |
| Printing Width | 108 mm (4.25") |
| Memory | 8MB DRAM, 8MB Flash ROM |
| Operation Interface | LED Indicator x 2 Button(Feed) x 1 |
| Communication Interface | USB device, RS-232, Parallel |
| Power Source | AC Input: 100V~240V, 1.8A, 50~60Hz, DC Output: 24V 2.4A |
Packaging and delivery
| Packaging Details | 1 set per box |
|---|---|
| Selling Units | Single item |
| Single Package Size | 30X30X30 cm |
| Single Gross Weight | 6.000 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Hspos Technology Co., Ltd. (zhongshan)
