Hot Selling 4 Inch Adhesive Shipping Barcode Thermal Label Printer Bluetooth Shipping Label Printers
Key attributes
| Quantity (Pieces) | 1 - 1 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Application | label maker/label printer |
| Max Paper Size | 110 mm |
| Interface Type | Usb |
| Max. Resolution | 203dpi,8dots/mm |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Others |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Fujian, China |
| Brand Name | Caysn |
|---|---|
| Black Print Speed | 150mm/s |
| Color Print Speed | null |
| Product Name | 4 inch thermal label printer USB thermal barcode stickers printer |
| Printing Method | Thermal Printing |
| Paper Type | Thermal Label Paper/stickers |
| Print Command | ESC/P0S Command |
| Paper Width | 40-108mm |
| Printing Speed | 150mm/s |
| Power Supply | 24VDC/2.5A |
| Printing Width | Compatible with 4 inch,3 inch,2 inch,1 inch paper width |
| Dimensions | 227mmx179mmx161mm |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 28X21X15 cm |
| Single Gross Weight | 2.500 kg |
Protections
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
