Phomemo Pm241-bt 4x6 Printer Shipping Waybill Ready To Shipped Shopify Ebay Fedex Dhl Thermal Barcode Label Printer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$66
1โ8
US$64
9โ239
US$63
240โ519
US$60
520+
019240520
End
Key attributes
Application
Label Maker
Max Paper Size
118mm
Interface Type
Bluetooth
Max. Resolution
203dpi
Battery
/
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Call Center and on-line Technical Support
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong,China
Brand Name
Phomemo
Accessory Specification
25.4-118mm labels
Black Print Speed
150mm/s
Color Print Speed
Null
Printing Method
Thermal Printing
App
Labelife
Print Effective Width
108mm
Connection
Bluetooth 4.2/USB
Support System
Android/iOS, win XP/7/8/10/11, mac 10.6 version, Chrome OS,linux
Power Supply
The power adapter
Power Cord
US/UK/EU/AU
Use
Label Maker
Certification
CE FCC ROHS
| Application | Label Maker |
|---|---|
| Max Paper Size | 118mm |
| Interface Type | Bluetooth |
| Max. Resolution | 203dpi |
| Battery | / |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong,China |
| Brand Name | Phomemo |
| Accessory Specification | 25.4-118mm labels |
|---|---|
| Black Print Speed | 150mm/s |
| Color Print Speed | Null |
| Printing Method | Thermal Printing |
| App | Labelife |
| Print Effective Width | 108mm |
| Connection | Bluetooth 4.2/USB |
| Support System | Android/iOS, win XP/7/8/10/11, mac 10.6 version, Chrome OS,linux |
| Power Supply | The power adapter |
| Power Cord | US/UK/EU/AU |
| Use | Label Maker |
| Certification | CE FCC ROHS |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 23X16.5X16.5 cm |
| Single Gross Weight | 2.000 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Guaranteed delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Money-back guarantee
Get your money back for missing deliveries and defective or damaged products, plus free local returns for defects
24/7 support
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Data privacy
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
Xiwing E-Commerce (Zhuhai) Co., Ltd.
