Phomemo D520bt Color Style Inkless Printer 4x6 Thermal Shipping Label Maker For Business Sticker Label Printing Stock Ready Ship
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$55
1โ8
US$52
9โ239
US$48
240โ998
US$45
999+
019240999
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 4
Lead Time (Days)
5
Application
Label Maker
Max Paper Size
108
Interface Type
Bluetooth
Max. Resolution
203DpI
Warranty(Year)
2-Year
Software Development Kit (Sdk)
No
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
phomemo
Accessory Specification
.
Black Print Speed
150mm/s
Color Print Speed
.
Printing Method
Thermal printering
Paper Type
4x6 Thermal Label Paper
Application
labelife
Color
Black Color
Battery
1200mAh
Printing Type
Thermal
Certification
CE FCC CCC
| Quantity (Pieces) | 1 - 4 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 5 |
| Application | Label Maker |
| Max Paper Size | 108 |
| Interface Type | Bluetooth |
| Max. Resolution | 203DpI |
| Warranty(Year) | 2-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | No |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | phomemo |
|---|---|
| Accessory Specification | . |
| Black Print Speed | 150mm/s |
| Color Print Speed | . |
| Printing Method | Thermal printering |
| Paper Type | 4x6 Thermal Label Paper |
| Application | labelife |
| Color | Black Color |
| Battery | 1200mAh |
| Printing Type | Thermal |
| Certification | CE FCC CCC |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 32X29X25 cm |
| Single Gross Weight | 2.650 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
24/7 support
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Data privacy
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
Zhuhai Chosen Office Supply Co., Ltd.
