Zywell Bluetooth Label Maker Best Thermal Label Printer For Small Business Sticker Printer
Loading pool progress...
5.0 (5 reviews) โข 1 sold
Price tiers
Swipe โ
US$40-46
1
US$40-46
39โ45
0139
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 60
Lead Time (Days)
5
Application
Label Maker
Max Paper Size
80mm
Interface Type
Usb
Max. Resolution
203 dpi
Battery
Without Battery
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Call Center and on-line Technical Support
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
Zywell
Accessory Specification
Custom plug
Black Print Speed
152mm/s
Color Print Speed
Null
Product Name
3inch thermal barcode label printer
Printing Method
Direct thermal
Print Mold
Lable print, receipt print
Paper Type
Thermal label paper, thermal receipt paper
Paper Width
20~80mm
Paper Roll Diameter
Max.90mm
Driver
WinXP/Win7/Win8/Win10/MAC/Linux
| Quantity (Pieces) | 1 - 60 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 5 |
| Application | Label Maker |
| Max Paper Size | 80mm |
| Interface Type | Usb |
| Max. Resolution | 203 dpi |
| Battery | Without Battery |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Zywell |
| Accessory Specification | Custom plug |
| Black Print Speed | 152mm/s |
| Color Print Speed | Null |
| Product Name | 3inch thermal barcode label printer |
| Printing Method | Direct thermal |
| Print Mold | Lable print, receipt print |
| Paper Type | Thermal label paper, thermal receipt paper |
| Paper Width | 20~80mm |
| Paper Roll Diameter | Max.90mm |
| Driver | WinXP/Win7/Win8/Win10/MAC/Linux |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 33X23X21 cm |
| Single Gross Weight | 2.000 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
24/7 support
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Data privacy
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
Zhuhai Zywell Technology Co., Ltd.
