Detonger Best Selling Label Maker Printer Barcode Qr Code Sticker Label Jewelry Tag Printer
Loading pool progress...
9 sold
Price tiers
Swipe โ
US$34.30
1โ49
US$29.35
50โ99
US$25.43
100+
0150100
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 1000
Lead Time (Days)
12
Application
Label Maker
Max Paper Size
50mm
Interface Type
bt ,usb
Max. Resolution
203dpi (optional 300dpi)
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Call Center and on-line Technical Support
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Jiangsu, China
Brand Name
detonger
Accessory Specification
na
Black Print Speed
30mm/s
Color Print Speed
na
Printing Method
Inkless thermal printing, no need of ink or ribbon
Interface
USB, Blue tooth (Android, iOS)
Paper Type
Self-adhesive Paper, receipt paper
Roll Paper Size
54(W) * dia.50 mm
Label Width
20-50mm
Battery
1500mAh Li-ion Battery
Charge Mode
5V USB
Print Contents
Text, picture, line, graphics,1D barcode, 2D QR code
| Quantity (Pieces) | 1 - 1000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 12 |
| Application | Label Maker |
| Max Paper Size | 50mm |
| Interface Type | bt ,usb |
| Max. Resolution | 203dpi (optional 300dpi) |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Brand Name | detonger |
|---|---|
| Accessory Specification | na |
| Black Print Speed | 30mm/s |
| Color Print Speed | na |
| Printing Method | Inkless thermal printing, no need of ink or ribbon |
| Interface | USB, Blue tooth (Android, iOS) |
| Paper Type | Self-adhesive Paper, receipt paper |
| Roll Paper Size | 54(W) * dia.50 mm |
| Label Width | 20-50mm |
| Battery | 1500mAh Li-ion Battery |
| Charge Mode | 5V USB |
| Print Contents | Text, picture, line, graphics,1D barcode, 2D QR code |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 12X24X21 cm |
| Single Gross Weight | 1.000 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return & Refund
Claim a refund if your order is missing or arrives with product issues, plus free local returns for defects on qualifying purchases
Supplier
๐ญ
Nanjing Yiqianmengzhen Technology Co., Ltd.
