Best Selling Wireless Mini Mobile Handheld Sticker Label Mini Bt Portable Thermal Printer Label Maker Machine
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$24
1โ23
US$23
24โ99
US$21
100+
0124100
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 24
Lead Time (Days)
2
Max Paper Size
56mm
Interface Type
Bluetooth
Max. Resolution
203 DPI
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Others
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
Hoin
Black Print Speed
76 mm/s
Color Print Speed
not support
Printing Method
Thermal Line
Command
TSPL-EZ emulation,ZPL,EPL,DPL
Resolution
203 DPI
Interface
USB or USB+Bluetooth
Barcode
1D,2D
Paper Width
20-56mm
Label Paper Roll Diameter
25mm-60mm
Paper Type
Adhesive Sticker
Certification
FCC/CE/ROHS/BIS/CB
Driver
Free driver and free application
| Quantity (Pieces) | 1 - 24 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 2 |
| Max Paper Size | 56mm |
| Interface Type | Bluetooth |
| Max. Resolution | 203 DPI |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Others |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Hoin |
| Black Print Speed | 76 mm/s |
|---|---|
| Color Print Speed | not support |
| Printing Method | Thermal Line |
| Command | TSPL-EZ emulation,ZPL,EPL,DPL |
| Resolution | 203 DPI |
| Interface | USB or USB+Bluetooth |
| Barcode | 1D,2D |
| Paper Width | 20-56mm |
| Label Paper Roll Diameter | 25mm-60mm |
| Paper Type | Adhesive Sticker |
| Certification | FCC/CE/ROHS/BIS/CB |
| Driver | Free driver and free application |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 27X21X17 cm |
| Single Gross Weight | 0.800 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Standard refund policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Shenzhen Hoin Electronic Technology Co., Ltd.
