Self Adhesive Prin Print Machine Private Maker Custom Box Packaging Label
Key attributes
| Quantity (Pieces) | 1 - 100000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Core Dia. | 3 in, 1 in, 3/4 in |
| Material | Coated Paper |
| Type | Adhesive Sticker |
| Label Shape | Round, Oval, Rectangular, Heart, Irregular, Oblong, Hexagon, Octagon, Triangle, Semicircle, Pentagonal |
| Printing Handling | Gold Stamp, uv printing, Offset Silkscreen and UV Printing, Cmyk & Pantone Offset Printing, Offset Silkscreen Printing, UV Digital Printing |
| Feature | Waterproof, Anti-Ultraviolet, Reusable, Anti-Counterfeit, Eco-Friendly, Barcode, Heat Sensitive, Durable, Holographic, Breathable, Strong Stickiness, Scratch-Off, Quick Dry |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Custom Order | Accept |
| Model Number | 001 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | kotopack |
| Color | CMYK |
| Size | Custom Request |
| Application | For water bottle label |
| Printing | Label Machine Printing |
| Surface Finishing | Lamination |
| Logo | Customer's Logo |
| Moq | 1000pcs |
| Shape | Custom Shapes |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 1X1X1 cm |
| Single Gross Weight | 0.001 kg |
Protections
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
