High Quality Low Price Mini Mobile Office Compact Printer Document Blue Tooth & Usb Inkless A4 Portable Tattoo Printer
Loading pool progress...
2.0 (2 reviews)
Price tiers
Swipe โ
US$28.98-35.98
5
05
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 50
Lead Time (Days)
7
Application
Label Maker
Max Paper Size
210mm
Interface Type
Usb
Max. Resolution
200dpi
Battery
2600 mAh
Warranty(Year)
1-Year
After-Sales Service
Return and Replacement
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
OEM
Black Print Speed
10mm/s
Color Print Speed
0
Product Name
A4 Portable Blue Tooth Thermal Printer/Tattoo A4 printer
Color
black
Size
26.5*6.1*3.2cm
Weight
1kg
Function
stickers/labels/questions/webpages/photos/pictures
Print Width
A4 size 210mm
Keyword
A4 Thermal Printer
Moq
Low MOQ-Printer Mobile Portable A4
Feature
NO ink Portable A4 Thermal Printer Fast Printing
| Quantity (Pieces) | 1 - 50 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Application | Label Maker |
| Max Paper Size | 210mm |
| Interface Type | Usb |
| Max. Resolution | 200dpi |
| Battery | 2600 mAh |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| After-Sales Service | Return and Replacement |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | OEM |
|---|---|
| Black Print Speed | 10mm/s |
| Color Print Speed | 0 |
| Product Name | A4 Portable Blue Tooth Thermal Printer/Tattoo A4 printer |
| Color | black |
| Size | 26.5*6.1*3.2cm |
| Weight | 1kg |
| Function | stickers/labels/questions/webpages/photos/pictures |
| Print Width | A4 size 210mm |
| Keyword | A4 Thermal Printer |
| Moq | Low MOQ-Printer Mobile Portable A4 |
| Feature | NO ink Portable A4 Thermal Printer Fast Printing |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 27X7X4 cm |
| Single Gross Weight | 1.000 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
24/7 support
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Data privacy
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
Shenzhen Beixingchen Technology Co., Ltd.
