Cashino Klp-ii Compact Durable Premium Level Mobile Receipt Rfid Handheld Label Maker Wristband Thermal Printer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$35
1โ99
US$32
100+
01100
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 1
Lead Time (Days)
5
Application
Barcode Printer
Max Paper Size
58mm
Interface Type
use/bl
Max. Resolution
203dpi
Battery
1500 mAh
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Return and Replacement
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
fujian,xiamen
Brand Name
Cashino
Black Print Speed
90mm/s
Color Print Speed
Null
Printing Method
Thermal Printing
Interface
USB+BL
Paper Width
58mm+/-0.1mm
Battery
7.4V Li-ion, 1500mAh/2000mAh
Command
ESC\POS
Model
KLP-II
Printing Speed
80mm/s
Paper Type
Thermal Label Paper
| Quantity (Pieces) | 1 - 1 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 5 |
| Application | Barcode Printer |
| Max Paper Size | 58mm |
| Interface Type | use/bl |
| Max. Resolution | 203dpi |
| Battery | 1500 mAh |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Return and Replacement |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | fujian,xiamen |
|---|---|
| Brand Name | Cashino |
| Black Print Speed | 90mm/s |
| Color Print Speed | Null |
| Printing Method | Thermal Printing |
| Interface | USB+BL |
| Paper Width | 58mm+/-0.1mm |
| Battery | 7.4V Li-ion, 1500mAh/2000mAh |
| Command | ESC\POS |
| Model | KLP-II |
| Printing Speed | 80mm/s |
| Paper Type | Thermal Label Paper |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 13X8X8 cm |
| Single Gross Weight | 1.000 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Standard refund policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Supplier
Xiamen Cashino Technology Co., Ltd.
