Cheap Hoin 4 Inch Thermal Android Desktop Printer Labels Maker Used For Amazon Shopify Ebay Ups
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$45.10-48.50
1
US$45.10-48.50
10โ48
0110
End
Key attributes
Max Paper Size
120mm
Interface Type
Bluetooth
Max. Resolution
203
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
Yes
After-Sales Service
Call Center and on-line Technical Support
Private Mold
Yes
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
Hoin
Accessory Specification
Standard
Black Print Speed
180mm/s
Color Print Speed
Not support colorful printing
Printing Method
Thermal Line
Interface
USB+BT
Driver
Windows,Android,iOS, Mac
Color
Black+White
Product Name
Barcode Label Printers
Paper Width
37 ~ 123 mm (1.5inch ~ 4.8inch )
Printing Speed
152 mm/s
Application
Dlabel
Print Command
TSPL2,EPL,ZPL,DPL
| Max Paper Size | 120mm |
|---|---|
| Interface Type | Bluetooth |
| Max. Resolution | 203 |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | Yes |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Hoin |
| Accessory Specification | Standard |
| Black Print Speed | 180mm/s |
|---|---|
| Color Print Speed | Not support colorful printing |
| Printing Method | Thermal Line |
| Interface | USB+BT |
| Driver | Windows,Android,iOS, Mac |
| Color | Black+White |
| Product Name | Barcode Label Printers |
| Paper Width | 37 ~ 123 mm (1.5inch ~ 4.8inch ) |
| Printing Speed | 152 mm/s |
| Application | Dlabel |
| Print Command | TSPL2,EPL,ZPL,DPL |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 30X17X22 cm |
| Single Gross Weight | 2.500 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Guaranteed delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Money-back guarantee
Get your money back for missing deliveries and defective or damaged products, plus free local returns for defects
24/7 support
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Data privacy
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
Shenzhen Hoin Electronic Technology Co., Ltd.
