Cable Label Maker E1000 Pro Cable Labeling Machine Handheld Portable Mini Printer Industrial Waterproof Heat Resistant
Loading pool progress...
5.0 (2 reviews) โข 8 sold
Price tiers
Swipe โ
US$35
1โ11
US$33
12โ239
US$29
240+
0112240
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 5
Lead Time (Days)
3
Max Paper Size
12mm
Interface Type
Usb
Max. Resolution
180dpi
Warranty(Year)
1-Year
Software Development Kit (Sdk)
No
After-Sales Service
Call Center and on-line Technical Support
Private Mold
No
Products Status
Stock
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand Name
Phomemo
Accessory Specification
label tapes
Black Print Speed
20mm/s
Color Print Speed
/
Printing Method
Thermal Transfer
Print Head Life
50km Printing Length
Certification
CE FCC ROHS UKCA
Application
Home/Office/School Organization
Usage
Print Label
Resolution
180 DPI
| Quantity (Pieces) | 1 - 5 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 3 |
| Max Paper Size | 12mm |
| Interface Type | Usb |
| Max. Resolution | 180dpi |
| Warranty(Year) | 1-Year |
| Software Development Kit (Sdk) | No |
| After-Sales Service | Call Center and on-line Technical Support |
| Private Mold | No |
| Products Status | Stock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Phomemo |
|---|---|
| Accessory Specification | label tapes |
| Black Print Speed | 20mm/s |
| Color Print Speed | / |
| Printing Method | Thermal Transfer |
| Print Head Life | 50km Printing Length |
| Certification | CE FCC ROHS UKCA |
| Application | Home/Office/School Organization |
| Usage | Print Label |
| Resolution | 180 DPI |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 22X12.5X6.7 cm |
| Single Gross Weight | 0.700 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return & Refund
Claim a refund if your order is missing or arrives with product issues, plus free local returns for defects on qualifying purchases
Supplier
Xiamen Spring Technology Co., Ltd.
