Newyes Oem Flip Top 12 Digits Office School Desktop Calculator Solar Lcd Writing Board 82ms Scientific Calculator Pad
Key attributes
| Quantity (Pieces) | 1 - 100 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 7 |
| Material | Plastic |
| Power Source | Solar |
| Style | Scientific |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Applicable Battery Type | Dual Power Supply |
| Model Number | NY82MS |
| Brand Name | Newyes |
| Max. Digits | 12 |
| Usage | Scientific calculator with notepad |
| Key Feature1 | 82ms Scientific Calculator with LCD Writing Board |
|---|---|
| Key Feature2 | For Home School Office |
| Key Feature3 | Erase button |
| Material | ABS+LCD |
| Size | 162*81*17.5mm |
| Application | Taking Notes, Calculating |
| Certificate | CE RoHS FCC |
| Function | 240 |
| Battery | Cell battery / Solar energy |
| Lifespan | 50000 times |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 20X16X6 cm |
| Single Gross Weight | 0.500 kg |
Protections
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
