Wholesales New Design 8 Digits Solar Power Calculator Promotional Gifts Mini Pocket Size China Supplier Lcd Colorful Calculator
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$1
10โ999
US$0.80
1,000โ2,999
US$0.70
3,000โ499,999
US$0.52
500,000+
0101,0003,000500,000
End
Key attributes
Material
Plastic
Power Source
Solar+battery
Style
General Purpose Calculator
Place Of Origin
China
Applicable Battery Type
Coin Batteries
Model Number
V-245
Max. Digits
8
Usage
calculating
Product Size
6.3*10*0.6cm
Key Feature
LCD 8 digits display
Color
Green, blue, sky blue, pink, orange
| Material | Plastic |
|---|---|
| Power Source | Solar+battery |
| Style | General Purpose Calculator |
| Place Of Origin | China |
| Applicable Battery Type | Coin Batteries |
| Model Number | V-245 |
| Max. Digits | 8 |
|---|---|
| Usage | calculating |
| Product Size | 6.3*10*0.6cm |
| Key Feature | LCD 8 digits display |
| Color | Green, blue, sky blue, pink, orange |
Packaging and delivery
| Packaging Details | each unit into a opp bag 500 pcs in a carton. carton size: 31.5*27.5*43.5CM N.W./G.W.: 13KGS/14KGS |
|---|---|
| Selling Units | Single item |
| Single Package Size | 7X11X2 cm |
| Single Gross Weight | 0.035 kg |
Protections
Guaranteed delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Money-back guarantee
Get your money back for missing deliveries and defective or damaged products, plus free local returns for defects
Supplier
Dongguan Weway Electronic Technology Co., Ltd.
