Portable Fx-991es Plus 417 Function Scientific Calculator For Students School Stationery Supplier Made Of Durable Plastic
Loading pool progress...
3,500 sold
Price tiers
Swipe โ
US$3.99
160โ2,999
US$3.89
3,000+
01603,000
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 10000
Lead Time (Days)
31
Material
Plastic
Power Source
Button Battery
Style
Scientific
Place Of Origin
Guangdong, China
Applicable Battery Type
Button Batteries
Model Number
fx-991 es plus
Brand Name
CTIFREE
Max. Digits
10+2
Usage
Calendar
Power
Button battery
Size
80*155mm
Digit
10+2 Digits Display
Material
ABS
Usage
Used for business, office,school etc.
Certificate
CE RoHs FCC
Sample
Please consult us for samples
Payment
30% deposit + 70% before the delivery
Packing
Please consult us for packing details of this product
Quality
High Quality,Guaranteed, QC full in section
| Quantity (Pieces) | 1 - 10000 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 31 |
| Material | Plastic |
| Power Source | Button Battery |
| Style | Scientific |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Applicable Battery Type | Button Batteries |
| Model Number | fx-991 es plus |
| Brand Name | CTIFREE |
| Max. Digits | 10+2 |
| Usage | Calendar |
| Power | Button battery |
|---|---|
| Size | 80*155mm |
| Digit | 10+2 Digits Display |
| Material | ABS |
| Usage | Used for business, office,school etc. |
| Certificate | CE RoHs FCC |
| Sample | Please consult us for samples |
| Payment | 30% deposit + 70% before the delivery |
| Packing | Please consult us for packing details of this product |
| Quality | High Quality,Guaranteed, QC full in section |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 28X18X14 cm |
| Single Gross Weight | 0.590 kg |
Protections
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return
Make free local returns for defects on qualifying purchases
Money-back protection
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues
24/7 support
Access our virtual help center 24/7 or connect with live agents for assistance
Data privacy
Your data privacy is protected across Alibaba.com with built-in security
Supplier
Guangzhou Cania Technology Co., Limited
