2022 Wholesale Dropshipping Android 4.4 Reloj Sport Relogio Private Label Original Most Expensive Smartwatch
Loading pool progress...
3.0 (3 reviews)
Price tiers
Swipe โ
US$19.80
1โ49
US$18.70
50โ499
US$17.16
500+
0150500
End
Key attributes
Quantity (Pieces)
1 - 2
Lead Time (Days)
3
Operating System
Android, IOS
Function
chronograph, Calendar, Alarm Clock, Sleep Tracker, Speed Measurement, Fitness Tracker, Calculators, Passometer, Call Reminder, Answer Call, Message Reminder, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Blood oxygen monitor
Feature
MP3 Playback, Touch Screen, App Control, IP68 waterproof
Display Type
TFT
Screen Resolution
320x240
Case Material
Alloy
Band Material
Rubber
Camera
No Camera
Place Of Origin
Guangdong, China
Brand
Bomaxe or Customize
Model Number
F1
Keyword
ios watch smartwatch
Band Material
Silicone Rubber
Case Material
Zinc Alloy
Moq
2pcs per color
Weight
96g
App
Super Band
System
Android systme 4.4 version or above; IOS system 9.0 version
Charging Method
Magnetic attraction charging
Battery Capacity
200mAh
| Quantity (Pieces) | 1 - 2 |
|---|---|
| Lead Time (Days) | 3 |
| Operating System | Android, IOS |
| Function | chronograph, Calendar, Alarm Clock, Sleep Tracker, Speed Measurement, Fitness Tracker, Calculators, Passometer, Call Reminder, Answer Call, Message Reminder, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Blood oxygen monitor |
| Feature | MP3 Playback, Touch Screen, App Control, IP68 waterproof |
| Display Type | TFT |
| Screen Resolution | 320x240 |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Rubber |
| Camera | No Camera |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand | Bomaxe or Customize |
|---|---|
| Model Number | F1 |
| Keyword | ios watch smartwatch |
| Band Material | Silicone Rubber |
| Case Material | Zinc Alloy |
| Moq | 2pcs per color |
| Weight | 96g |
| App | Super Band |
| System | Android systme 4.4 version or above; IOS system 9.0 version |
| Charging Method | Magnetic attraction charging |
| Battery Capacity | 200mAh |
Packaging and delivery
| Packaging Details | High quality paper gift box, tin box and so on, then pack with 3 layers export carton. Packaging can be customized by customers. |
|---|---|
| Selling Units | Single item |
| Single Package Size | 25X16X12 cm |
| Single Gross Weight | 0.500 kg |
Protections
Delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Easy Return & Refund
Claim a refund if your order is missing or arrives with product issues, plus free local returns for defects on qualifying purchases
Supplier
Simple Art International Co., Limited
