Kdt Plastic Large Display 2-line Scientific Calculator 240 Functions Ce Certified Hard Protective Cover Battery Powered For
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$2.26
60โ999
US$1.63
1,000โ1,999
US$1.56
2,000โ2,999
US$1.52
3,000+
0601,0002,0003,000
End
Key attributes
Material
Plastic
Power Source
Battery
Style
Scientific
Place Of Origin
Guangdong, China
Applicable Battery Type
Coin Batteries
Model Number
DM-82MS
Brand Name
KDT
Max. Digits
Two lines
Usage
Other
Product Name
calculator
Logo
Can be customized
Feature 1
Hard protective cover
Feature 2
240 kinds of functions computing capability
Feature 3
Two lines display
Wight
158g
Cetificate
CE & ROHS
Packing
Each in color box
| Material | Plastic |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Style | Scientific |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Applicable Battery Type | Coin Batteries |
| Model Number | DM-82MS |
| Brand Name | KDT |
| Max. Digits | Two lines |
| Usage | Other |
| Product Name | calculator |
|---|---|
| Logo | Can be customized |
| Feature 1 | Hard protective cover |
| Feature 2 | 240 kinds of functions computing capability |
| Feature 3 | Two lines display |
| Wight | 158g |
| Cetificate | CE & ROHS |
| Packing | Each in color box |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Single Package Size | 16.5X8.6X2.9 cm |
| Single Gross Weight | 0.158 kg |
Protections
Guaranteed delivery via
Expect your order to be delivered before scheduled dates or receive a 10% delay compensation
Secure payments
Every payment you make on Alibaba.com is secured with strict SSL encryption and PCI DSS data protection protocols
Money-back guarantee
Get your money back for missing deliveries and defective or damaged products, plus free local returns for defects
Supplier
Huizhou Chungyuan Industry Development Co., Ltd.
